رئيس كل بيمه مركزي : بيمه ايران بايد الگوي بيمه گري حرفه اي در صنعت بيمه باشد

رئيس كل بيمه مركزي ، بيمه ايران را در صنعت بيمه پیشتاز دانست و گفت: بيمه ايران بزرگترين شركت بيمه كشور و پيشتاز در طرح هاي مهم بيمه اي بوده است و بايد در نظم، فعاليت و خدمت رساني مناسب براي ساير شركت هاي بيمه الگو باشد.
دكتر عبدالناصر همتي در مراسم هشتاد و يكمين سالگرد تاسيس بيمه ايران كه با حضور مديرعامل و مديران ستادي بيمه ايران برگزار شد از تلاش هاي مديريت اين شركت براي ايجاد ثبات، حفظ سرمايه هاي مادي و انساني شركت و رعايت اصول حرفه اي بيمه گري قدرداني كرد و افزود: مواقعي كه بيمه ايران هماهنگ و همراه با بيمه مركزي به عنوان نهاد ناظر بوده، موفقيت هاي خوبي را كسب كرده ايم.
دكتر همتي خاطر نشان كرد: ۸۱ سال زمان و انرژي صرف شده تا بيمه ايران به جايگاه امروزي برسد، لذا نبايد بگذاريم اين سرمايه هاي اندوخته شده در طول ساليان گذشته هدر رود. به سهم خود از اين راهي كه بيمه ايران پيش گرفته تشكر مي كنم و اميدوارم با همكاري يكديگر اين راه را ادامه دهيد تا مشكل زيان انباشته نيز به تدريج حل شود و اقدامات مانده را به نتيجه برسانيم.
رئيس كل بيمه مركزي با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبري در خصوص  اقتصاد مقاومتي و توسعه ملي با تكيه بر نيروهاي داخلي گفت: تلاش براي افزايش ظرفيت بيمه اتكائي كشور يك ضرورت است و تجارب كسب شده در دوره تحريم را بايد حفظ و تقويت كنيم.
وي از مديران بيمه ايران خواست تا با تدبير، همراهي و همدلي مطالبات معوق خود را كاهش دهند و نيز با توجه به اهميت بحث فناوري اطلاعات و ارتباطات، نسبت به تكميل و نهايي كردن طرحهای IT  و انتقال اطلاعات جامع بيمه هاي خود به بيمه مركزي اقدام كنند.
وي با اشاره به روند رشد حق بيمه و خسارت شخص ثالث طي شش ماهه اخير سال ۱۳۹۵ گفت: حل معضلات و مشكلات صنعت بيمه خيلي دور از ذهن نيست و با تدبير، همراهي و همدلي صنعت بيمه امكان پذير است.
دكتر همتي در خصوص برنامه ريزي براي افزايش ضريب نفوذ بيمه هاي عمر در كشور گفت: بيمه ايران در اين فرهنگ سازي و افزايش ضريب نفوذ مي تواند نقش اساسي داشته باشد و بيمه مركزي هم از طرح هاي جديد و شركت هاي بيمه تخصصي در اين زمينه استقبال و حمايت كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *