بیمه نامه کشتی و شناور ( مسئولیت شناورها)

 

اهداف بیمه نامه

علاوه بر خطراتی که بدنه و ماشین آلات را تهدید می کند صاحبان شناورها به واسطه نوع فعالیت خویش مسئول حفظ سلامت کارکنان و وسایل آنها و محمولات مورد حمل نیز می باشند. به منظور جلوگیری از ضرر مالکان و برای ایجاد اطمینان در سفرهای دریایی کلوپ هایی تاسیس شده اند که به کلوپ های (پی اند آی) معروف می باشند که در سطح جهان دارای فعالیت بسیار گسترده ای بوده و خساراتی را که ناشی از مسئولیت مالکان می باشد را پوشش می دهند.

شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان بزرگترین بیمه گر خاور میانه و نیز به عنوان تنها شرکت بیمه دولتی کشور،  پوشش کامل بیمه ای سرمایه های ملی و نیز هموطنان عزیز از جمله کشتی ها را وظیفه خود دانسته و با پشتوانه کارشناسان حرفه ای بین المللی خود و نیز با سرمایه بالای خود و حمایتهای دولت جمهوری اسلامی ایران در زمان حادثه حامی عزیزان خواهد بود.

چه کسانی به این بیمه نامه نیازدارند

کلیه تولیدکنندگان و مالکان کشتی ها در قبال سلامت کارکنان و وسایل آنها و محمولات مورد حمل به این بیمه نامه نیاز دارند.

موارد الزام قانونی بیمه نامه

اگر چه در برخی موارد برای این بیمه نامه هیچگونه الزامات قانونی تعیین نشده لکن برخی بنادر این پوشش را از الزامات ارائه مجوز سفر اعلام می نمایند به هر حال بیمه نامه بنابر اختیار شخص تهیه می گردد.

اصطلاحات مرتبط با بیمه نامه

به منظور سهولت در دستیابی به آراء و نظرات طرفین معامله و برخورداری از یک گفتمان واحد در معاملات تجاری، اصطلاحات خاصی توسط اتاق های بازرگانی کشورها تنظیم و ارائه می شود که تحت عنوان اینکوترمز از آن نامبرده می شود. بر اساس اصطلاحات تجاری مذکور در اینکوترمز، خرید و فروش بین المللی از یک رویه یکسان و هم آگاه برخوردار است.

شرح خطرات و خسارات تحت پوشش

با توجه به شرایط مندرج در بیمه نامه ممکن است خطرات در یکی از سطوح ذیل مورد پوشش قرار گیرد:

  • آسیب احتمالی به سایر شناورهاو یا اسکله و سکوهای مستقر در دریاو همچنین تاسیسات دریایی
  • آلودگی آب ها
  • مسئولیت در برابر کارکنان و خدمه شناورها در برابر فوت ،نقص عضو و هزینه های پزشکی
  • هزینه های ناشی از توقیف و ضبط اموال شناورها

شرایط عمومی و اختصاصی بیمه نامه

جهت اطلاع از شرایط عمومی رجوع شود به شرایط عمومی بیمه نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *